Kas tai yra Zoot Shooting?

Zoot Shooting - šaudymo sporto rūšis, atsiradusi prieš gerą dešimtmetį Jungtinėse Amerikos Valstijose. Varžybų dalyviai rengiasi 1920-1940 metų stiliaus rūbais ir šaudo iš Colt 1911 stiliaus pistoletų ir lygiavamzdžių šautuvų. JAV ar net Lenkijoje rengiamose varžybose naudojami ir Thomson automatai, tačiau dėl Ginklų ir šaudmenų apyvartą Lietuvoje reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų (A kategorija) mes jų nenaudosime. Zoot Shooting varžybos turi būti rengiamos taip, kad svarbiausiu veiksniu būtų malonus laiko praleidimas su vienminčiais, o ne vien sportinių rezultatų pasiekimas.  

 

Zoot Shooting varžybose pratimai yra vadinami cappers. Jie gali atspindėti istorinį įvykį ar sceną iš filmo, todėl tai yra galimybė grįžti į tą laikmetį, kai riaumojo gangsterių Tommy Guns!  

Šaudymas yra potencialiai pavojingas sportas ir turėtų būti traktuojamas kaip toks. Prieš leidžiant dalyvauti Zoot Shooters rengiamose varžybose, visiems šauliams turi būti nurodyta saugiai elgtis su ginklais. Svarbiausia rengiant varžybas ar treniruotes yra saugumas. 

Zoot Shooters nėra istorikai; Atsiprašome už bet kokius istorinius netikslumus. Be to, Zoot Shooters netoleruoja nusikaltėlių ir gangsterių ar jų veiklos. 

 

Pastaba. Nuotraukoje Zoot šauliai iš Lenkijos (W.A.S. Banditos). 

 

PLAČIAU >

Atgal